The Secret

7. července 2013 v 12:28 | M |  Others
Všechno, na co myslíte a co cítíte dnes,
vytváří vaši budoucnost.

Není to tak dávno, co mi byl doporučen dokumentární film s názvem The Secret - Tajemství. Zaujalo mě to natolik, že jsem si to stáhla a o několik dní později se na to i podívala. Překvapilo mě to.
Nechci znít jako zapálený člen nějaké podivné sekty, tohle není nic takového. Ani si nejsem jistá, jestli jsem to vůbec pochopila dobře.
Týká se to našeho myšlení. V podstatě je to celé o tom, že pozitivní myšlení přináší pozitivní výsledky. Jen hezky zaobalené. Myslím, že ohledně toho všeho cirkusu kolem je to docela přehnané, ale ta hlavní myšlenka je přeci naprosto uchvacující.

Představte si, že máte všechno, co jste kdy chtěli mít. Peníze, životní lásku, milující rodinu, dokonalé zdraví. Vciťte se do okamžiku, kdy triumfálně stojíte nad vším tím, co jste kdy chtěli, užívejte si každou vteřinu, jako by to byla skutečnost. Přitáhnete to všechno sami. Nekonečná touha po tom, co by vás udělalo šťastné vám to přinese. Všechno do puntíku.
Ve filmu se mimo jiné říká, že i špatné myšlení dokáže život ovlivnit, bohužel ovšem k horšímu. Jako příklad zde uvádí fakt, že nestíháte někam dojet včas. Tak usilovně myslíte na to, jak to nestihnete a co všechno se díky tomu může stát, až to tak skutečně bude. Svým způsobem je to fascinující, nebo ne?
Já osobně jsem okamžitě začala k téhle teorii přirovnávat svůj život. Začala jsem přemýšlet, co a kde jsem udělala špatně. Vciťovala jsem se do daných skutečností znovu a znovu a hledala sebemenší záminky, které by danou teorii potvrdily nebo vyvrátily. A skutečně jsem na to narazila. Je to zvláštní, ale já v podstatě myslela na to špatné pořád, 24 hodin denně. Proto se mi stalo to, co se mi stalo. Je tolik naivní si myslet, že by to tak mohlo být? To si už nemyslím.
Budu na to myslet teď nějakou dobu. Budu se snažit zkusit, jak moc by to mohlo vyjít nebo ne. Co kdyby přece...? Co kdybych teď nebo kdykoliv jindy zavřela oči a nechala se uvěřit všem těm svým bláznivým tužbám, na které jsem si až donedávna myslela, že na ně nemám? Co kdybych začala volat po něčem jiném? Změní se něco?
Svým životem si vytváříte svůj vlastní svět. (W. Churchill)
Život může být krásný. Já nevím...zažila jsem spousty dní, kdy jsem jen seděla v rohu a stěžovala si na to, jak je všude kolem spousty zlých lidí, kteří se snaží vám všechno znepříjemnit. Ale co kdyby jsme se my sami snažili si ho zpříjemnit?
Jsme tu vlastně jen půjčení. Může se stát cokoliv a ztratíme se, prostě přestaneme existovat. Ale může se stát i spoustu věcí, díky kterým si předtím, než definitivně zmizíme dokážeme říct: Jo, stálo to za to. Měl/a jsem všechno.
Každá kultura na světě říká, že je něco víc než jen my. Nemluvím o Bohu nebo něčem pohodném. Jen o nějaké síle, která je tu nad námi všemi. Má moc změnit naše životy a osudy. Dokáže se s námi spojit a naladit náš život na pozitivní vlnu. Samozřejmě, může to tak být a nemusí. Já to nevím a myslím, že ani nikdo z lidí, co jsou proti tomu. A nejsou tyhle myšlenky jako takové zase jen o pozitivním náhledu na život?
Podle The Secret existují tři kroky: ŽÁDEJTE, VĚŘTE, PŘIJÍMEJTE. Musíme stoprocentně vědět, co jak chceme. Stačí prostě jen usilovně myslet na to, co vlastně chceme. Musíme věřit, že se to skutečně stane. Silně věřit v to, že se nám naše tužby vyplní, že budeme spokojení a šťastní. A nakonec prostě jen všechno přijmout. Přijmout to ještě dřív, než to přijde. Naprogramovat to tak, aby se to stalo a stalo se to co nejdřív. Vlastně, když to tak vezmeme kolem a kolem... Když skutečně věříme, že je nám dobře, když věříme, že jsme krásní, když věříme, že máme všechno...když to skutečně cítíme... Už v ten okamžik se to stalo nebo ne? Už v ten okamžik máme všechno. Protože věříme, že to tak je. Podle mě svět ani není o materiálních věcech. Je o tom, co jsme my. Co máme my, ale ne v ruce, jen v hlavě. Jako by jste si koupili svetr a zapomněli na něj. Sice ho máte, ale nemůžete ho nosit, protože o něm nevíte.
Vykročte ve víře. Nemusíte vidět celé schodiště, stačí vystoupit na první schod. (M. L. King)
Všechno, co se tedy děje teď, je podle The Secret jen aktuální realita vytvořená našimi vlastními minulými myšlenkami. Můžeme pokračovat myslet negativně, myslet na to, že máme dluhy a málo peněz. Že jsme sami, když se všichni ostatní s někým vodí a ručičky. Můžeme myslet na to, že nejsme šťastní. A všechno tohle bude pokračovat. Můžeme tedy změnit život k lepšímu? Můžeme se pokusit vyvrátit všechno špatné silou jen několika málo myšlenek? Proč ne?

No, asi už je těchhle řečí dost. Já sama nad tím ale budu přemýšlet ještě strašlivě moc dlouho. Na závěr chci říct, že pokud o tom budete uvažovat, měli by jste na to asi myslet hned. Okamžitě se rozhodnout. Hned teď a tady si říct - chci to, chci to víc než cokoliv. Mám na to. A už v tu chvíli, kdy tomu uvěřite, se tak stane. Docela jednoduchá filozofie zabalená do spousty a spousty motivujících keců. Co když ale na ní neco bude?
Jinak pro zájemce, co by chtěli vidět originální film a ne jen tyhle mnou přetlumočené žvásty, může se kouknout na takový trailer ZDE nebo přímo film stáhnout TADY. Určitě se doporučuju alespoň podívat, rozhodně to stojí za to.

Co se mě týče, já jsme měla včera filmový a hrací den (pařila jsem na sestřině notebooku Sims celé odpoledne a večer koukala na Tajemství, nějakou dívčí "komedii" a na závěr Amadea). Dneska si vyjedu na kole. Asi. Nic lepšího mě asi dneska nepotká - chci si prostě jen vyčistit hlavu, začaly se mi tam usazovat divné věci...
No, to je pro dnešek všechno. Na závěr písnička, kterou zbožňuju :)
 


Komentáře

1 Ali Ali | Web | 7. července 2013 v 13:26 | Reagovat

Well, o the secret mi řekla známa už asi před rokem, rokem a půl - a pořád jsem se na něj nepodívala *cough*
Ale na základě toho, co jsem slyšela, bych řekla, že v tom něco bude. Lidi se někdy docela podceňují.

2 es ef es ef | Web | 7. července 2013 v 17:07 | Reagovat

Já.. jistým způsobem tomu věřím a snažím se podle toho žít.

3 Mia Mia | Web | 7. července 2013 v 18:08 | Reagovat

[1]: Určitě se na něj podívej, doporučuju :)
Lidé pořád myslí na špatné věci. Podle mě myšlenky na dobré věci nám přinejlepším zajistí dobrou náladu a to je to nejpodstatnější :)

[2]: Taky to zkusím. Chci vědět, jak to vlastně funguje :D

4 Allys♥Cook Allys♥Cook | Web | 8. července 2013 v 14:23 | Reagovat

Taky na to dělám už dlouho recenzi, nebude takhle dlouhá. Většina by to nečetla :) Já tomu věřím. neuvěřitelně se mi líbil ten hlas u těch citátů :)

5 Sydney - tangleds.blog.cz Sydney - tangleds.blog.cz | E-mail | Web | 8. července 2013 v 19:10 | Reagovat

[4]: Ako povedala aj Allys, tiež ľudia sú mizerní a dlhé recenzie nečítajú. Tiež tomu verím a ono to funguje!! :)

O tom, že človek je ako magnet som vedela dávno. Raz som to počula ako o tom jedna pani hovorí ale nevedela som, ako si to vyložiť. Ja sa snažím si to vyložiť aj tak po svojom, že ako sa tam spomínalo že myšlienky majú frekvenciu a podľa toho sa cítime. Ja som si predstavovala dnes že stihnem autobus a absolútne som nevedela koľko ide (a chodí len každú polhodinu) a prišla som akurát na čas!! :DD
Tento tvoj nový dizajn je neskutočne nádherný, prosím nechaj si ho dlho :) Vlastne tento článok tvorí myšlienky a doslovné citáty z filmu. Mala som aj tú česť vidieť knihu, ale film ma zaujal viac. Nie som až taký knihomol :D Okrem toho som sa ťa chcela spýtať či by sme si nemohli písať cez nejakú sociálnu sieť. Chcela by som ťa bližšie spoznať (ak by si mala samozrejme záujem) lebo mi prídeš veľmi veľmi sympatická :)
Ešte by som dodala že tej vďačnosti sa držím. Ďakujem naozaj za všetko a ten život toho fakt prináša ešte viac :)
Ľudia by mali tento článok vidieť! :)

6 Mia Mia | Web | 9. července 2013 v 6:42 | Reagovat

[4]: Já vím... Ale o tomhle nejde napsat nic krátkého, alespoň mně ne. Těch myšlenek je tolik...

[5]: Já jsem to slyšela taky, ale až ten film mi to alespoň tak nějak vysvětlil :D Skutečně je to zajímavá myšlenka. Rozhodně se jí budu řídit a uvidím :D
Děkuju za pochalu designu, mně to taky přijde mnohem lepší než všechny ty předtím :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.